Poligon Strażacki

Poniżej znajdziesz więcej informacji o naszej działalności!

Poligon Strażacki 

został stworzony z pasji, a także z zapotrzebowania na wyjątkowe miejsce gdzie mogliby ćwiczyć mali strażacy. Poligon to integralne centrum  Akademii Małego Strażaka, gdzie w roku szkolny uczy się i szkoli ponad 100 druhów.   Pomysłodawcom i założycielem Akademii oraz Poligonu jest Agnieszka Żurek – prezes Stowarzyszenia Akademia Małego Strażaka

Jak to się zaczęło?

W roku 2014 Stowarzyszenie realizowało  projekt pt. „Drużyna Strażaka Sama”, w  którym udział miało wziąć 10 dzieci ale już przy pierwszym naborze zainteresowanie było tak duże że liczbę tą znacznie zwiększono. Po zakończeniu programu powstał pomysł aby kontynuować zajęcia i tak utworzono Akademię Małego Strażaka, która funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

Jak to działa?

Obecnie zajęcia odbywają się cyklicznie raz w tygodniu. Mali druhowie  pozyskują wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, prawidłowego zachowania w przypadku zagrożenia, poznają sprzęt używany w straży pożarnej i zespołach ratownictwa.  Uczą się musztry, szacunku do munduru, dyscypliny, pracy w zespole, komunikacji oraz jak wezwać pomoc czy ugasić pożar. Mali strażacy są dumni, iż przynależą do  strażackiej rodziny, która wzajemnie sobie pomaga, wspiera i uczy.

Oczywiście na zajęciach jest moc zabaw i ćwiczeń poprawiających sprawność ruchową oraz praca w zespole. Chętnie dzielą się zdobytą wiedzą w różnego rodzaju pokazach, gdzie zarażają swoją pasją rówieśników pokazując jak można aktywnie spędzać wolny czas oraz z dumą biorą udział w uroczystościach. 

Czy poligon strażacki tyko dla strażaków?

Poligon Strażacki jest dla wszystkich, umiejscowiony jest na działce o powierzchni 1,3 ha ,a lokalizacja znajduje się blisko drogi głównej Dębica-Mielec. Ponadto jest to teren usytuowany w lesie, ogrodzony, przyjazny zwierzętom. Znajdują się tam strefy takie jak:

Tor przeszkód,

Strefa grillowa,

Pole namiotowe,

Strefa relaksu,

Palenisko,

Duża wiata wraz z kompleksowym zapleczem socjalnym.

Poligon to również super miejscówka na zorganizowanie imprez okolicznościowych, szkoleń, pikników czy warsztatów.

Serdecznie zapraszamy!